Vijesti

Dan Grada - položen vijenac i upaljene svijeće

13.11.2017. Povodom Dana grada Jastrebarskog, u spomen hrvatskim braniteljima i svima onima koji više nisu s nama, a ostavili su svoj trag u Jastrebarskom, kod Spomen obilježja nevinoj patnji hrvatskih žrtava svih ratova položen je vijenac te su upaljene svijeće.

Nakon mise održane u župnoj crkve svetog Nikole biskupa, gradonačelnik grada Jastrebarskog Zvonimir Novosel, zajedno sa svojim zamjenicima, gradskim vijećnicima, predstavnicima braniteljskih udruga i policije, položio je vijenac i upalio svijeće u znak sjećanja na sve poginule hrvatske branitelje i sve one koji više nisu s nama, a ostavili su svoj trag u Jastrebarskom.

Dan grada Jastrebarskog slavi se u sjećanju na 13. studeni 1991. kada je Jastrebarsko zauvijek napustila jugoslavenska vojska. Svečana sjednica Gradskog vijeća grada Jastrebarskog održat će u Princess centru u Jastrebarskom s početkom u 13 sati, a na istoj će biti prezentirana postignuća Grada Jastrebarskog kroz proteklu godinu te će se i tradicionalno dodijeliti nagrade i plakete Grada istaknutim pojedincima, udrugama i organizacijama.

Gradonačelnik grada Jastrebarskog, Zvonimir Novosel, svoji sugrađankama i sugrađanima uputio je i prigodnu čestitku: ’’Slaveći i obilježavajući ovaj dan s ponosom se prisjećamo svih onih koji su kroz stoljeća stvarali i gradili naš grad, a s posebnim pijetetom prisjećamo se onih koji su za ovaj grad i svoju zemlju dali ono najvrijednije od sebe, a to su hrvatski branitelji. Možda je jedna godina malo, ali za nas Jaskance ona puno znači. Protekla godina bila je godina velikih uspjeha, a ono što me posebno čini sretnim je činjenica da se unatoč uspjehu, srca i dobra narav mojih sugrađana nisu promijenila. Naše zajedništvo ono je što nas drži snažnima i daje poticaj da naš grad učinimo još boljim i ugodnijim mjestom za život svakog od nas. S pravom budite ponosni na svoju Jasku, jer smo za još jednu godinu bogatiji!  Najdraži grade, sretan ti 768. rođendan!’’

Gradonačelnik

WebGis Business Zone Jalševac

Your bussines friendly town

Vodič za investitore

Vrijeme danas

 • 0°C
 • Potpuno oblačno
 • Vjetar: 0 km/h JJI
 • Vlažnost: 92 %

Kontakt centar

 • GRAD JASTREBARSKO
 • A. Strossmayerov Trg 13
 •     10450 Jastrebarsko
 • T. 01 6281 110
 • E. info@jastrebarsko.hr
captcha Nečitko? Promijenite tekst.

Lokacija i karta grada

 • UDALJENOST OD
  VEĆIH GRADOVA
 • Zagreb: 36 km
 • Ljubljana: 133 km
 • Graz: 193 km
 • Rijeka: 132 km
 • Budimpešta: 372 km
 • Split: 344 km

Newsletter

TV kanal

 • Počela jaskanska božićna bajka
  • 10.12.2018.
  • Počela jaskanska božićna bajka
ostali video materijali

Pratite nas i na...

Grad prijatelj djece
Valid HTML 5! evolare group