Vijesti

Gradonačelnik čestitao sjajnim jaskanskim karatistima!

11.04.2017. Prvenstvo Hrvatske, u karate-borbama za mlađe uzraste, održano je 1. i 2. travnja u sportskoj dvorani Ivankovo gdje su naše Jaskanke i Jaskanci ponovno postigli sjajne rezultate, a na tome su im čestitali gradonačelnik Zvonimir Novosel i njegov zamjenik Stipe Bučar.

„Vaš rad i trud vidi se svake godine sve bolje, a ono u što ulažete bude odmah i nagrađeno jer ove medalje koje ste donijeli u naš grad čine nas ponosnima. Sport iziskuje puno odricanja i upornosti te vam čestitam na tome, što tako mladi prepoznajete vrline i vrijednosti u koje se isplati ulagati. Uvijek ćete imati našu podršku u radu, a s vama ćemo i proslaviti svaki vaš uspjeh. Čestitam vama mladi sportaši i Karate klubu Jastreb što uspješno razvijate sport u našoj Jaski!“, poručio je mladim sportašima vidno ponosni Gradonačelnik Novosel.

Naime, Jakov Kupina, u kategoriji učenici borbe do 42 kg, osvojio je prvo mjesto, kao i Helena Bašić, ali u kategoriji učenice borbe do 32 kg. Jakov i Helena su tako postali prvaci Hrvatske u karate-borbama i još jednom donijeli zlato u Jastrebarsko! U kategoriji učenika preko 46 kg drugo mjesto osvojio je Marko Kovačević, a brončanu medalju osvojile su Lucija Hodak (kategorija mlađe kadetkinje borbe preko 55 kg) te Helena Bašić - u kategoriji mlađe učenice borbe do 32 kg, koja je tako osvojila prvo i treće mjesto na ovom natjecanju.

Prijamu je nazočio i zamjenik Gradonačelnika koji je naglasio kako se uistinu isplati ulagati u sport jer sve što se uloži u treninge i rad s ovom talentiranom djecom vraća se trostruko. U ime Karate kluba Jastreb Gradu Jastrebarskom i Sportskoj zajednici grada Jastrebarskg zahvalio se Domagoj Hodak te naglasio: „Biti trener ovako talentiranoj djeci uistinu je čast i svakom njihovom uspjehu veselimo se kao našem vlastitom!“