Vijesti

U rad puštena web stranica "Jastrebarsko Stare Slike"

13.03.2017. Projekt „Jastrebarsko Stare Slike“ dobio je svoju novu adresu te se preselio na još jednu platformu – web stranicu. Prezentacija stranice održana je 10. ožujka u potkrovlju Gradskog muzeja Jastrebarsko pod pokroviteljstvom gradonačelnika Zvonimira Novosela.

Prije dvije godine, Jaskanac Goran Ringel, osmislio je projekt kako bi svim Jaskancima, koji žive ili su živjeli u Jaski, na jednom mjestu omogućio dostupnu galeriju svih fotografija iz davnih ili bliskijih vremena. Publika je vrlo brzo prepoznala ovu ideju kao vrijednu te su ubrzo počele stizati brojne privatne fotografije ljudi koji su željeli postati dio ovog projekta. Fotografije obiluju sjećanjima na nekadašnja vremena, ljude, arhitekturu, okoliš, a do sada su se nalazile samo na Facebook stranici. Početak rada web stranice svečano je otovren na ovoj prezentaciji, kojoj su nazočili gradonačelnik Zvonimir Novosel i zamjenik Domagoj Šlat, te sada mogu svi oni koji ne koriste Facebook vrlo lako doći do željenih fotografija.

Gradonačelnik Novosel prepoznao je ovu ideju kao posebnu i jedinstvenu za jedan grad te je svojim pokroviteljstvom omogućio preseljenje na web te poručio: „Kada gledam stare fotografije naše Jaske već sada mogu reći kako vrijeme nepovratno odlazi, kako je teško vjerovati riječima, ali ove fotografije su neprocjenjivi dokaz svega što se mijenjalo u Jaski. Za sve naše stanovnike, ljude koji su odselili i vratili se u naš grad, potreban je ovakav digitalni muzej kako bi svi mogli gledati prošlost, ali i nesebično čuvali sadašnje i buduće fotografije za nove generacije. Možda nam se sada čini smiješno fotografirati Jasku i čuvati te fotografije, ali siguran sam da ne možemo ni zamisliti kako će naš grad izgledati u dalekoj budućnosti. Baš zato, svima koji će posjetiti ovu stranicu želim ugodnu šetnju kroz galeriju pogleda kroz naš grad Jastrebarsko.“

Podsjetimo, Facebook stranica „Jastrebarsko Stare Slike“ pokrenuta je u želji za prezentacijom starih razglednica i fotografija iz prošlosti Jastrebarskog. Vrlo brzo uslijedio je vrlo velik interes za prikazani materijal, što je 2016. godine rezultiralo  izložbom starih fotografija i razglednica u prostoru Gradskog muzeja i Galerije, koja je ostvarena uz pomoć Centra za kulturu Jastrebarsko. 

Stranicu možete posjetiti ovdje.


Video prilog pogledajte ovdje.

Gradonačelnik

WebGis Business Zone Jalševac

Your bussines friendly town

Vodič za investitore

Vrijeme danas

 • 17°C
 • Djelomična naoblaka
 • Vjetar: 4 km/h ISI
 • Vlažnost: 67 %

Kontakt centar

 • GRAD JASTREBARSKO
 • A. Strossmayerov Trg 13
 •     10450 Jastrebarsko
 • T. 01 6281 110
 • E. info@jastrebarsko.hr
captcha Nečitko? Promijenite tekst.

Lokacija i karta grada

 • UDALJENOST OD
  VEĆIH GRADOVA
 • Zagreb: 36 km
 • Ljubljana: 133 km
 • Graz: 193 km
 • Rijeka: 132 km
 • Budimpešta: 372 km
 • Split: 344 km

Newsletter

TV kanal

 • DNEVNI TvTrend: Dan Europe
  • 10.05.2018.
  • DNEVNI TvTrend: Dan Europe
ostali video materijali

Pratite nas i na...

Grad prijatelj djece
Valid HTML 5! evolare group